Korzika Travel Symbol

Objavte najkrajší

ostrov stredomoria

Korzika Travel hero image

Zoznámte sa s Korzikou

Raj pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie z objavovania i pokoj. Ostrov neskrotnej krásy si získa cestovateľov nevšedným mixom kultúrneho bohatstva a dobrodružstva v prírode na pozadí úchvatnej krajiny.

Za jediný deň sa môžete vydať na túru cez husté lesy, preskúmať horské jazerá a oddýchnuť si na plážach. A nie hocijakých. Korzika sa môže pochváliť niektorými z najkrajších pláží v Stredozemnom mori, ako Palombaggia, Santa Giulia a Rondinara s krištáľovo čistým morom vody a jemným pieskom. Rozsiahle pobrežie je ideálne na potápanie, šnorchlovanie, plachtenie či jazdu na kajaku.

Strategická poloha ostrova v Stredozemnom mori z neho v minulosti lákala rôzne mocnosti. Gréci, Rimania, Pisania, Janovčania i Francúzi po sebe zanechali nezmazateľnú stopu, ktorá formovala korzickú identitu a bohatú kultúru. Najlepším odrazom hrdého ducha je korzický jazyk, hudba a každoročné tradičné festivaly.

Pozoruhodný je najmä janovský vplyv v architektúre starovekých strážnych veží a pevností ostrova. História je viditeľná aj v starobylých citadelách a malebných starých mestách. Mesto Bonifacio na vrchole útesu či Porto Vecchio sú len dva príklady z mnohých.

Corsica beach
Benoit Corsica

Dobrodruhom pri zmienke o Korzike zažiaria oči. Legendárna trasa GR 20 totiž patrí medzi najnáročnejšie európske túry.

Členitý terén ostrova vychoval ľudí zvyknutých na život v harmónii s krajinou. Inšpirujte sa tempom života na ostrove, spomaľte a vychutnajte si vzácne okamihy, či už ide o západ slnka z výhľadu v horách, prechádzku jednou z mnohých malebných dedín alebo jedlo.

Korzická kuchyňa je chutná a postavená na miestnych sezónnych produktoch. Ochutnajte prissuto (sušená šunka), brocciu (korzický syr), figatellu (klobása) či polpettone (zákusok). Ostrov je tiež známy gaštanovými hájmi a vinicami aj miešanými nápojmi, napríklad tradičným Cap Corse.

Pozrite si ponuku našich zájazdov, alebo si nechajte namiešať zájazd podľa vašich predstáv.